Tržby z e-kasy rastú

Postupné uvoľňovanie opatrení a zlepšujúca sa celková situácia sa začala prejavovať aj v tržbách. Ktorým segmentom sa darí najlepšie, a ktoré naopak zaznamenávajú len pomalý rast? 

Uvoľňovaním protipandemických opatrení sa zvýšil počet ľudí v obchodoch, ale aj v službách. Štatistiky, ktoré Finančná správa zozbierala zo systému e-kasa potvrdzujú, že najlepšie sa darí maloobchodu. V máji tohto roka sa dostali na úroveň tržieb z februára 2020. Február 2020 bol posledným mesiacom pred prijatím protipandemických opatrení. 

Najviac rástli tržby v obchodoch, ktoré poskytujú tovar pre domácnosť, s medzimesačným rozdielom až o 50 %. Tržby v predajniach s oblečením a obuvou mali medzimesačný nárast 30 %. 

Postupne narastajú tržby aj službám ako sú kaderníctva, kozmetické či masážne salóny, ktoré dosiahli zatiaľ 85 % rast oproti februáru 2020. Reštaurácie a ostatné pohostinstvá sú na úrovni 70 %. Pomalší rast tržieb zaznamenávajú ubytovacie zariadenia, zatiaľ sa dostávajú len na úroveň 30 % spred prijaia protipandemických opatrení. 

Chceli by ste vedieť viac napríklad o financiách či možnostiach investovania? Absolvujte náš seminár a dozviete sa viac aj o týchto témach.

Zdroj: Finančná správa SR