Nové opatrenia spojené s druhou vlnou KORONAVÍRUSU
Druhá vlna COVID19 je tu a s ňou aj ďalšie prísnejšie opatrenia. Čo všetko sa obmedzuje od 1.10.2020?
Po pondelkovom zasadnutí konzília epidemiológov, sa rozhodlo o ďalších obmedzeniach a opatraniach.
Od 1.10.2020 budú povinné rúška aj v exteriéri, ak ľudia nežijú v jednej domácnosti a budú k sebe bližšie ako dva metre.
Zakázané budú hromadné podujatia a obchodné domy a obchody budú mať obmedzený počet zákazníkov – 1 zákazník na 10 metrov štvorcových.
Obmedzenia sa budú týkať aj reštaurácií, podnikov a prevádzok verejného stravovania. Otvorené budú môcť mať len do 22:00.
Ďalším opatrením je zákaz veľkých hromadných podujatí. Na hromadnom podujatí bude môcť byť 50 účastníkov.
Tieto opatrenia budú platiť až do odvolania. Od 1.10. 2020 bude platiť na Slovensku aj núdzový stav, a to na najbližších 45 dní.
Zaujíma vás téma financií a investovania? Príďte náš seminár a dozviete sa viac o možnostiach inestovania.