Grid karty budú končiť, ako sa mení prihlasovanie do e-služieb Sociálnej poisťovne?

Klienti Sociálnej poisťovne sa už budú prihlasovať len mobilom alebo občianskym preukazom. GRID karty už Sociálna poisťovňa nevydáva a konca ukončuje aj ich používanie. 

Klienti sa po novom budú prihlasovať pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie alebo s elektronickým občianskym preukazom. Nový prístup do e- Služieb majú klienti k dispozícií od júla tohto roka. 

Využiť ho môžu zamestnávatelia aj fyzické osoby. Zamestnávatelia pre službu Odovzdávateľ poistného, SZČO pre službu Saldokonto a fyzické osoby pre službu Individuálny účet poistenca. Do e-služieb si používatelia stiahnu jednu z aplikácii FreeOTP, Google Authenticator alebo Microsoft Authenticator do svojho smartfónu. 
Pomocou tejto aplikácie si nasnímajú pri aktivácii QR kód z e-Služieb, aplikácia im na základe toho vygeneruje jedinečný kód, ktorým overí prístup. 

Po aktivácií prihlásenia, si klient môže spravovať profil sám, nebude musieť navštíviť pobočku Sociálnej poisťovne, ako to bolo pri strate GRID karty. 

Zaujímajú vás témy ako financie alebo investovanie? Absolvujte náš vstupný seminár a dozviete sa viac aj o týchto témach. 

Zdroj: Sociálna poisťovňa