Finančná správa spustila saldokonto

Finančná správa, pre svojich klientov spustila tzv. saldokonto, prezeranie údajov osobného účtu. Ako táto služba funguje?

Nová elektronická služba saldokonto, bude dostupná online a overovanie údajov sú pre klientov zadarmo.  Využiť ju môže približne 750 tisíc daňových subjektov, ktorý elektronicky komunikujú s finančnou správou. Táto služba bola vytvorená hlavne s cieľom urýchlenia a zjednodušenia komunikácie klientov s finančnou správou . Umožňuje získavať prehľad o stave na svojom účte daňovníka, ktorý komunikuje s finančnou správou elektronicky. Klienti už nemusia navštevovať úrad a vedia si stav svojich záväzkov pozrieť aj z domu.

Sprístupnené sú klientom informácie o neuhradených a uhradených prepisoch, nedoplatkoch či  preplatkoch, klienti si taktiež budú môcť skontrolovať prípadne nezrovnalosti. V tejto službe bude k dispozícii aj informácia o prípadných preplatkoch a daňový subjekt si môže preveriť, či je potrebné požiadať o vrátenie.

Veľkým benefitom služby saldokonto je, že si stav účtu môžu klienti overiť bezplatne. Priamo na daňovom úrade je táto služba spoplatnená.

Zaujímajú vás témy ako sú financie či investovanie? Absolvujte náš online webinár a dozviete sa viac aj o týchto témach.

Zdroj: Finančná správa SR