Ako sa správne motivovať a naštartovať

v novom roku?

Nový rok 2021 je už v plnom prúde. Väčšina ľudí si dala určité predsavzatia a ciele, ktoré si chcú splniť v tomto roku. Ako si však ciele nastaviť a motivovať sa tak, aby sme si ich dokázali aj splniť?

Ciele či predsavzatia sa nemusia nevyhnutne týkať len pracovného života. Naším prvým tipom je rozdeliť si tieto ciele do určitých skupín ako je práca, rodina, zdravie, šport atď. Najväčšou chybou je, ak si stanovujeme príliš nereálne ciele, ktoré už dopredu vieme, že nie sme schopní dodržať a naplniť. Napríklad v pracovnej oblasti.

Ak ste sa rozhodli, že tento rok si chcete založiť váš nový biznis a zmeniť tak váš doterajší pracovný život, zadajte si aj čiastkové ciele v tejto oblasti, bude vás to viac motivovať k naplneniu hlavného cieľa. Ak uvidíte čo všetko ste už zvládli a ako sa posúvate. Dôležité je posúvať sa krok po kroku a príliš sa nezaoberať, čo bude o mesiac, o dva alebo o tri.

Ďalším tipom je obklopovanie sa podnikavými a úspešnými ľuďmi. Takáto spoločnosť vás bude hnať dopredu. Žúčastňovanie sa rôznych prednášok a seminárov vám rozšíri vaše vedomosti a dopomôže k naplneniu vašich predsavzatí či cieľov.

Najdôležitejšou vecou je prekonávanie samého seba a nezľaknúť sa prípadného neúspechu, ktorý samozrejme môže prísť. Dôležité je nevzdať sa a pokračovať v tom čo ste začali, aby ste sa na konci roka mohli pozrieť na veci, ktoré sa vám podarili a ktoré ste úspešne zvládli dodržiavať.

Zaujímajú vás tieto témy? Ako začať podnikať či téma financií alebo investovania? Absolvujte náš seminár a dozviete sa viac aj o týchto témach.