16 kníh, ktoré odporúčajú profesionáli z oblasti finančného vzdelávania (2.časť)

 

Momentálna situácia spojená s koronavírusom, spôsobila, že veľa času trávime doma alebo pracujeme z domu, bokom šli aj naše obľúbené aktivity a bežné denné rutiny. Tento čas však treba využiť najmä efektívne.

Napríklad čítaním vzdelávacích kníh, ktoré prispejú k vášmu osobnému ale aj pracovnému rozvoju. Pripravili sme si pre vás zoznam 16 kníh, ktoré vám odporúčajú profesionáli z oblasti finančného vzdelávania. V dnešnej časti si predstavíme zvyšných osem. Prečítajte si aj prehľad prvých osem kníh.

Restart – Jason Fried David Heinemeier Hansson

Proaktívna, minimalistická a mimoriadne poučná príručka zakladateľa známej americkej firmy 37signals, preslávenej úspešnou webovou aplikáciou Basecamp a ďalšími projektami, vás prinútia prehodnotiť všetko, čo ste sa zatiaľ dozvedeli o podnikaní.

100 vecí, ktoré robia úspešní ľudia – Nigel Cumberland

Ako sa dopracovať k úspechu a zároveň k dobrému životu, na to vám dá odpoveď táto kniha. Každá z jej sto kapitol obsahuje dôležitú myšlienku, ktorá vám pomôže osvojiť si optimálny postoj a spôsob myslenia, vedúci k úspechu v akejkoľvek oblasti života: v práci, vo vzťahoch, v rodičovstve, v starostlivosti o zdravie a kondíciu, vo finančnej oblasti, vo vzdelávaní sa a v osobnom raste či v príprave na pokojný dôchodok.

Žiadne výhovorky! – Brian Tracy

Väčšina ľudí si myslí, že úspech je otázkou šťastia a mimoriadneho talentu. Zabúdajú však na rozhodujúci prvok, bez ktorého neuspejú ani tí najtalentovanejší: sebadisciplínu. V tejto knihe nájdete 21 spôsobov, ako dosiahnuť v živote všetko, po čom túžite, a to vďaka sebadisciplíne.

Úvahy a projevy – Tomáš Baťa

Pre pochopenie Baťovskej podnikateľskej a životnej filozofie je štúdium tohoto diela nevyhnutné. Baťa spomína na soje podnikateľské začiatky, naznačuje svoje vízie, vyjadruje sa k dobovej ekonomike a politike. Nechýajú ani myšlienky o leadershipe a motivací zamestanancov.

Cesta vlka – Jordan Belfort

Jordan Belfort prvý krát odhaľuje svoje tajomstvá a prezentuje krok za krokom svoj originálny systém, ktorý používal k nadobudnutiu obrovského bohatstva pre seba a svojich klientov. Až doteraz bol tento revolučný program k dispozicii iba prostredníctvom on-line kurzu za 1997 dolárov. Teraz ho však môžete objaviť aj vy. Každá technika, každá stratégia a každý tip bol testovaný v reálnych životných situáciách.

Cashflow kvadrant – Robert T. Kiyosaki

Úspešná kniha Cashflow kvadrant odhalí, ako môžu niektorí ľudia zarábať viac, hoci pracujú menej, prečo platia nižšie dane a že sa vzdelávajú preto, aby dosiahli finančnú slobodu. Hlavný dôvod, prečo ľudia zápasia s finančnými ťažkosťami, spočíva v tom, že síce trávia roky v škole, ale nenaučia sa nič o peniazoch. Výsledkom je, že sa učia, aby pracovali pre peniaze, ale nikdy sa nenaučia, aby peniaze pracovali pre nich.

Najbohatší muž v Babylone- George S. Clason

Táto nadčasová klasika, ktorú zbožňujú milióny ľudí, obsahuje kľúč ku všetkému, po čom túžite a ku všetkému, čo chcete dosiahnuť. Odhaľuje tajomstvo, ako dosiahnuť osobný blahobyt. Tajomstvá úspechu starých národov – istá cesta k šťastiu a prosperite. 

Ako si správne priať – Pierre Franckh

Vytvárať svoj život tak, aby človek dostal v pravej chvíli to, čo práve potrebuje – partnera, auto, bývanie – kto by to nechcel! Pierre Franckh na základe 7 praktických pravidiel ukazuje, ako sa tieto želania môžu stať skutočnosťou, a že každý môže získať schopnosť dostávať od života len to dobré. V tejto jedinečnej knihe sa dozviete, ako máte formulovať svoje priania, ako odbúravať negatívne očakávania a ako tieto, a ďalšie prekážky prekonávať.