16 kníh, ktoré odporúčajú profesionáli z oblasti finančného vzdelávania (1.časť)

 

Momentálna situácia spojená s koronavírusom, spôsobila, že veľa času trávime doma alebo pracujeme z domu, bokom šli aj naše obľúbené aktivity a bežné denné rutiny. Tento čas však treba využiť najmä efektívne.

Napríklad čítaním vzdelávacích kníh, ktoré prispejú k vášmu osobnému ale aj pracovnému rozvoju. Pripravili sme si pre vás zoznam 16 kníh, ktoré vám odporúčajú profesionáli z oblasti finančného vzdelávania. V dnešnej časti si predstavíme prvých osem.

Zlé peniaze – Juraj Karpiš

Krízová mozaika ekonóma Juraja Karpiša, v ktorej sa dozviete, kto zapríčinil krízu, či prežije euro a praktické rady, ako žiť dobrý život napriek zlým peniazom. V knihe autor hľadá príčiny, prečo padli banky a európske štáty si nevedeli požičať. Poukazuje na slabé miesta fungovania dnešného finančného systému, keď sa možnosť tvoriť peniaze z ničoho zneužíva na sledovanie cieľov politickej triedy a finančníkov.

Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí – Dale Carnegie

Dale Carnegie ponúka vo svojich knihách, ktoré sa stali svetovými bestsellermi, praktické návody, ktoré môžete začať používať hneď zajtra. Táto knižka hovorí o veľkom tajomstve správneho prístupu k ľuďom, ako urobiť dobrý dojem, viesť dialóg, ako si nenarobiť nepriateľov a získať si druhých na spoluprácu.

Jak se zbavit starostí a začít žít- Dale Carnagie

Slávny učiteľ osobného rozvoja z prvej polovice 12. storočia má čitateľom stále čo ponúknuť. Aby mohol zhrnúť múdre rady v tejto knihe, prečítal radu filozofických spisov, ponoril do textov o zvládaní problémov od iných autorov, ale predovšetkým  vypočul životné príbehy veľa ľudí. Sám upozornil, že nepoukazuje na žiadne prevratné novinky a ani to nie jeho zámer. Sám hovorí: “ Vy a ja sa predsa nepotrebujeme dozvedieť niečo nové. Už vieme všetko potrebné k tomu, aby sme dokázali úžasne žiť. Náš problém nie je nevedomosť, ale nečinnosť. Chcem teda znovu vyzdvihnúť staré, základné pravdy – a tím vás vyzvať, aby ste ich začali používať.”

Magická vlna – Peter Sasín

V knihe Magická Vlna Peter Sasín predstavuje svoj model M.A.G.I.C. Reality CreatorTM. Ukáže vám, ako vďaka tomuto procesu môžete zmeniť svoje podvedomé presvedčenia, zbaviť sa strachu, ktorý stojí v ceste vášmu úspechu, a urobiť zásadné a trvalé zmeny vo svojom živote. S využitím cvičení a príkladov zo života vás naučí lepšie definovať svoje ciele, preskúmať svoje najhlbšie hodnoty a objaviť prirodzený talent, ktorý vás dovedie bližšie k triumfu.

The Secret – Byrne Rhonda

Fragmenty Veľkého tajomstva sa po stáročia vynárali v ústnej tradícii, v literatúre a v náboženských či filozofických dielach. Po prvý raz sa všetky zlomky Tajomstva spojili v neuveriteľnom odhalení, ktoré zmení život toho, kto ho zažije na vlastnej koži. V tejto knihe sa naučíte, ako Tajomstvo používať v každej oblasti života – nech sú to peniaze, zdravie, vzťahy či šťastie – a v každej interakcii so svetom.

Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov a dvojkári pre štát –  Robert T. Kiyosaki

Až 84% študentov hovorí, že potrebuje finančné vzdelanie. Iba 20% učiteľov ich to dokáže naučiť. 91% rodičov hovorí, že je odhodlaných dať svojmu dieťaťu lekcie o finančnej zodpovednosti. Táto kniha je určená rodičom, ktorí chcú pripraviť svoje dieťa na svet, na ktorý ho školy nepripravia – na skutočný svet peňazí.

Mysli a zbohatni – Napoleon Hill

Kniha Mysli a zbohatni je jednou z najpredávanejších kníh všetkých dôb a je považovaná za absolútny základ všetkých teórií, učení, štúdií, statí, publikácií a kníh na tému úspechu. Vznikala vyše dvadsať rokov, počas ktorých sa jej autor zhováral, pozoroval a analyzoval správanie a premýšľanie najbohatších a najúspešnejších ľudí tej doby.

48 zákonů moci – Robert Greene a Joost Elffers

Niektorí považujú túto knihu ako nástroj pre tých, ktorí chcú dosiahnuť moc a úspech. Iní si myslia, že je to hlavne praktická príručka pre každú príležitosť. Pravdou však je, že už dve desaťročia patrí medzi najpredávanejšie knihy o fungovaní moci a zostane ešte dlhú dobu jednou z najčítanejších kníh na svete v tejto oblasti.

V druhej časti si predstavíme zvyšných 8 kníh, ktoré majú vo svojom portfóliu lektori Akadémie+.
Sledujte naše sociálne siete a majte #vždyviac prehľadu vo svete financií.